Politika o drahé kovy?

Jistě jste zaregistrovaly relativně nedávné politické debaty o těžbě lithia. Dnes jako by se  po této kauze zem slehla a tak si politici opět dělají co chtějí, neboť lidé rychle zapomínají stejně tak jako média se zabývají pouze aktuálními kauzami. Stříbra je však ve světě dost, takže se nemusíme bát, že bychom si v dohledné době nemohli zakoupit stříbrnou investiční minci, stříbrné náušnice nebo stříbrný přívěsek (pozn autora: velmi oblíbený je stříbrný přívěsek srdce).

V dřívějších dobách sloužily náušnice k rituálnímu odhánění zlých duchů a lidé věřili, že je ochrání před vším špatným. Později se staly symbolem sociálního statusu šlechty a panovníků. Nyní je sice nosíme, abychom „jen“ přitáhli pozornost a elegantně doplnili náš outfit, ale rozhodně není výběr těch správných méně důležitým rozhodnutím, než tomu bylo kdysi. Pojďme se tedy podívat, jak na něj.

Podle čeho vybírat?

Základem je, abychom se v náušnicích cítili dobře a aby se nám líbily. Ale přiznejme si to na rovinu, které z nich nejsou na první pohled krásné? Abychom si dokázali z nepřeberného množství zvolit jen jedny nebo alespoň jen několik, která si doopravdy budeme pořizovat, je dobré před koupí zvážit několik věcí, na jejichž základě se můžeme snadno v nabídce zorientovat:

  • Hodí se tvarově náušnice k našemu obličeji nebo naší postavě?
  • Ladí stylem k ostatním šperkům a oblečení, které již máme?
  • Chceme je na každodenní nošení nebo jen na výjimečné příležitosti?

Šperky, náušnice samozřejmě nevyjímaje, vždy vybíráme podle toho, aby nám slušely a tudíž i ladily k obličeji. Například příliš mohutný šperk na drobné dívce nevypadá dobře a strhává z její krásy všechnu pozornost na sebe. Ohled je třeba vzít také na náš styl oblékání a styl dalších šperků, které budeme nosit. V neposlední řadě pak hraje roli příležitost – každodenní náušnice by měly být spíše praktické, ty slavností spíše okázalé.

Nechte se překvapit někým blízkým

Výběr náušnic nemusí být samozřejmě jen na vás. Kromě rodičů, zejména pak maminek, které svým dcerám rády pořizují stříbrné náušnice na památku i pro neočekávané významné akce, kdy se originální kus šperku vždy hodí, se může stát, že vás jimi překvapí i váš partner. Dárek z lásky vždy potěší, ať už dostanete jakékoliv. Navíc muži kolikrát dokáží i navzdory nezájmu o módu ke své milované překvapivě dobře odhadnout vhodný doplněk. Pokud se na to sami instinktivně necítí, bude tento návod dobrou inspirací i pro ně.

Příspěvek byl publikován v rubrice ikoalice. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.